top of page
Search

Kutsikas ja groomimine: kui varakult peaksin alustama? Kuidas ja mida teha?

Updated: Nov 19, 2021

Kutsika saamisel on mõistlik teda võimalikult kiiresti tutvustada groomingu ja sellega seonduvaga. Sa ei taha oodata, kuni kutsikas saab üheksa kuud vanaks, et viia ta salongi või hakata teda kodus hooldama. Mida varem hakata harjutama, seda kindlam ja kergem on hiljem nii Sinul kui ka koeral olla. Karvahooldus võiks olla loomulik osa iga koera elust. Jättes koer noores eas groomingu eri etappidega harjutamata, saab tulevikus olema tema groomimine tunduvalt raskem, seda nii Sinu kui koera jaoks.


Parim aeg harjutama hakkamiseks on kohe, kui kutsikas saabub uude koju. Kõige lihtsaim viis alustamiseks on tema katsumine. Harjuta kutsikat oma puudutusega, puudutades teda kogu keha ulatuses - katsu tema jalgu, kõrvu, saba, kõhtu - katsu teda kõikjalt! Käsitse kutsikat õrnalt, kuid kindlalt ja muuda hooldamine tema jaoks meeldivaks kogemuseks. Võta aega ja tee kõike samm-sammult, hoides positiivset joont. Harjuge kammimisega, küünte lõikusega, pesemise ja kuivatamisega. Harjutada tasub ka hammaste näitamist.

# FAKT: Sõltuvalt karvatüübist tuleb kutsikal lasta harjuda ka fööniga. Föönitamine on üks oluline osa kogu groomingust, tänu millele tagame kuiva kasuka aidates nii vältida näiteks hot-spoti teket. Korralikult föönitatud karv püsib ka pikemat aega kaunis.


Kutsikas ja salong

Kõige esimene salongikülastus groomeri juures on kutsika ja omaniku tutvustamine groomingumaailmaga. Kutsikat tuleb tutvustada vanniga, kuivatada fööniga, lõigata küüsi ja kergelt lõigata. Me ei soovita kutsikale esmakordsel hooldamisel sooritada täishooldust. Selle põhjuseks on see, et sundida kutsikal 1,5 tundi seista eeskujulikult paigal, on noorelt kutsikalt palju palutud. See oleks nagu paluda üheaastasel lapsel istuda ilma liigutamata paigal, minemata potile või olles 45 minutit ilma mängimata mitte ühegi mänguasjaga. Seetõttu tutvumegi esimesel salongikülastusel vaid baastõdedega, et luua positiivne stressivaba kogemus. Sõltuvalt sellest, kuidas kutsikas reageerib esimesele kogemusele, soovitame vajadusel seda korrata või pöördume edasi järgmisele tasemele.


Mida mina ise saan teha, et aidata luua oma koerale positiivne kogemus?

Esmakordselt 6-kuuse kutsika hooldamine on tunduvalt keerulisem kui on see näiteks 9-nädalase kutsika puhul. 6-kuusel kutsikal on juba välja kujunenud teatavad hirmud ja ilmselt omab ta juba kogemust agressiivsusega. Näiteks oleks see võrreldav sellega, kui võtta 5-aastane laps ja panna ta esmakordselt lasteaeda või koolipinki ilma igasuguse distsipliini ja kogemuseta ning sundida ta paigale istuma ja õpetaja küsimuste peale kätt tõstma. Kutsika elu sellisel hetkel, kui omanik pole kutsikat ette valmistanud (harjamine, kammimine või küünte lõikamine), muutub groomeri töö peaaegu võimatuks ja Sina ning Sinu groomer võivad ainult unistada sellest, et kutsikas groomerit usaldaks ja oma hooldamist ka naudiks.

Kodune hooldamine on samuti äärmiselt oluline selleks, et kutsikas harjuks harjamisega ja saaks nautida oma kogemust salongis. Erinevad karvatüübid vajavad erinevaid tööriistu. Meie groomerid on igati valmis vastama küsimustele ja tutvustama teile vahendeid, mis sobivad Sinu kutsika karvaga.


# HEA TEADA!

Groomlandi salong alustab kutsikate groomimist lihtsalt salongi külastamisega. Anname neile maiustusi, tutvume seadmetega ja harjame neid natuke - ei midagi enamat. Järgmine visiit võib kaasa tuua rohkem tööd, kuid selleks hetkeks on kutsikas juba groomeriga kohtunud, misjuures seostab teda toidu ja positiivse kogemusega ning on üldiselt valmis sisenema salongi suurima hea meelega.


Groomlandi kutsikapäeva kohta on info leitav SIIN

Tule ja pane end koos oma kutsikaga kirja!

407 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page